DYSTRYBUCJA TKANIN

DYSTRYBUCJA TKANIN

OPIS USŁUGI

Dysponujemy katalogami tkanin, których głównymi atutami są jakość i wzornictwo. Wyselekcjonowaliśmy dla naszych klientów najciekawsze kolekcje, które można obejrzec w naszej pracowni. Jako odpowiedź dla osób zabieganych wprowadziliśmy system prezentacji katalogów in-situ, bezpośrednio we wnętrzu u klienta. Jesteśmy dystrybutorem m.in angielskich tkanin Romo, Villa Nova, Kirkby Design, hiszpańskich Gancedo i Coordone oraz polskich Dekoma i Ridex. Dostęp do sporej ilości wzorników tkanin pozwala nam tworzyć bez limitu, poszukując najlepszych rozwiązań estetycznych, technicznych oraz ekonomicznych dopasowanych do każdego projektu.

Popularne pytania

Przed rozpoczęciem czasem niełatwej decyzji o wyborze tkaniny, zachęcamy do preselekcji, która ma na celu zawężenie poszukiwań:) Mając do dyspozycji ogromna ilość wzorników, staramy się wyeliminować wzorniki, które nie pasują do koncepcji, odpowiadając na następujące pytania:, jaki gatunek tkaniny nas interesuje, tkanina gładka czy we wzór, jaka kolorystyka, i co najważniejsze, jakie będzie jej przeznaczenie. Parametry techniczne, czyli ilość cykli ścieralności, peeling (potocznie mówiąc kulkowanie/ mechacenie się tkaniny), możliwość prania, specjalna powloką zabezpieczają przed zabrudzeniami- to bardzo ważne aspekty, które musimy wziąć pod uwagę decydując się na konkretna tkaninę.

Dziś wielu producentów oferuje nam welury z możliwością prania. Dzięki zastosowaniu odpowiedniej technologii produkcji oraz nasączenia tkanin odpowiednimi produktami sprawiają, ze po praniu struktura włosa tkaniny się nie zniekształca.

 Wszystko zależy od formy mebla. Bywa, ze polaczenie tkaniny gładkiej z tkanina we wzór pięknie podkreśla formę i uwydatnia jej kształt, świetnym przykładem jest np. model koktajlowy. W odróżnieniu, meble antyczne, z bogato rzeźbionym stelażem najkorzystniej wyglądają w jednorodnej, często gładkiej tkaninie.

Pomimo tego, iż jest to aspekt bardzo personalny, istnieją pewne zasady kompozycji.

 W spokojnym minimalistycznym i monochromatycznym wnętrzu, kolorowy fotel we wzór może się okazać ciekawym ożywieniem. Warto się wtedy pokusić o wprowadzenie odważniejszych deseni na fotelu oraz poduszkach, jako dopełnieniu kompozycji. Chyba, ze ogólnym zamysłem jest utrzymanie wnętrza w bardzo spokojnych, monochromatycznych barwach wtedy dobieramy tkaniny z tej samej gamy kolorystycznej, która już panuje we wnętrzu.

Modne stało się także mieszkanie wzorów i kolorów, jest to zabieg ciekawy i efektowny. Trzeba natomiast wiedzieć jak to zrobić umiejętnie by nie stworzył nam się niepożądany chaos.